• Permalink Gallery

    Sadhana Intensiv, 200t. med R. Alexander Medin starter 7. august.

Sadhana Intensiv, 200t. med R. Alexander Medin starter 7. august.

En fordypning i Yoga; filosofi og asana over et år. Er du interessert? Ta kontakt med resepsjon for påmelding el. mer informasjon:

Tlf. 22 12 30 30

Mail: info@puroyoga.no

By |19 June 2017|Ut i verden|Comments Off on Sadhana Intensiv, 200t. med R. Alexander Medin starter 7. august.

Høstens kurs ligger nå klare for påmelding…

Barsel yoga: Mandager og tirsdager kl. 14-15.00

Gravid yoga: Mandager kl. 16.30-17.30 og onsdager kl. 18.00-19.00

Ashtanga I (nybegynnere):
Mandager kl. 17.45-19.00
Tirsdager kl. 19.30-20.45
Onsdager kl. 16.30-17.45
Torsdager kl. 18.00-19.15
Fredager kl. 12.30-13.45

Barnyoga: Tirsdag kl. 16.45-17.45

Ashtanga teknikk: Tirsdag kl. 18.00-19.15

Jivamukti yoga base: Torsdag kl. 17.15-18.30

Yoga filosofi og Body-mind stress down settes opp litt senere.

 

Full oversikt og påmelding via denne lenke:

By |19 June 2017|Ut i verden|Comments Off on Høstens kurs ligger nå klare for påmelding…

Sommer timeplan 19. juni til 20. august 2017

Vi har klasser hver dag hele sommeren!

Kom på drop-in, bruk ditt vanlige månedskort, klippekort eller kjøp et sommerkort: 8 uker, 2200.-

Lenke til sommerkort…

By |12 May 2017|Ut i verden|Comments Off on Sommer timeplan 19. juni til 20. august 2017

Therapeutic Bodywork with Stu & Lorraine Girling: 2-8 May

 

 

By |27 April 2017|Ut i verden|Comments Off on Therapeutic Bodywork with Stu & Lorraine Girling: 2-8 May

Yoga Anatomy Workshop w. Stu Girling 6-7 May, 1-2 days

Sign up or get more information…

By |27 April 2017|Ut i verden|Comments Off on Yoga Anatomy Workshop w. Stu Girling 6-7 May, 1-2 days

Vårtilbud fra vår faste terapeut Gro Bakk, 4 x 975.-

Få 325.- rabatt per behandling, ved kjøp av 4 behandlinger  (3900.-).  Ord. pris per behandling: 1300.-
Book behandling gjennom resepsjon: 22 12 30 30 el. på mail: info@puroyoga.no

 

By |26 March 2017|Ut i verden|Comments Off on Vårtilbud fra vår faste terapeut Gro Bakk, 4 x 975.-

Jules Febre Jivamukti yoga workshop 20-23 april

New York baserte Jules Febre reiser og underviser internasjonalt og fasiliterer den høyt ansette Jivamukti Yoga 300+ teacher training. Han er kjent for sin varme, humoristiske undervisning og en unik formidlingsevne av yogaens filosofi, relatert til dagens samfunn. Han er student og nevø av Jivamukti Yoga grunnleggerne Sharon Gannon og David Life. I Oslo vil han tilby en 4 dagers workshop. Du kan delta på full workshop eller kun lørdag og søndag.

Pris: 3500.-/ 2500.-

Mer info og påmelding…

By |24 March 2017|Ut i verden|Comments Off on Jules Febre Jivamukti yoga workshop 20-23 april

Massage treatments with Marcos Redondo April 3-7

We are happy to announce Marcos visit again at Puro in the beginning of April. Don´t hesitate to book a session, his schedule fills up fast. Give us a call in the reception: 22 12 30 30, or send an e-mail: info@puroyoga.no.

Price: 1200 NOK

Technique:
A Natural Massage is a therapy done by hand.

Marcos has developed a holistic therapy for the body, mind and soul, based on techniques and oriental anatomical knowledge practiced by the Eastern Ancestors. With influences from Shiatsu, Thaimassage, Ayurvedic massage, diffrent holistic treatments and Sportmassage.

The treatment is done whilst wearing soft and stretchy clothes, in a relaxing…

By |24 March 2017|Ut i verden|Comments Off on Massage treatments with Marcos Redondo April 3-7

Ashtanga Yoga Retreat – Goa, India 1. til 15. april 2017

Påmeldingsfrist: 1. mars!
Instruktører: Kajsa Finnström og Pernille Bønkan
Tid: 1 – 15 april 2017
Sted: Satsanga Retreat Center, Goa, India

Man kan gjerne bo i dobbelt rom selv om man reiser alene. For den som ønsker, blir man raskt en del av fellesskapet. Pris per person i dobbelt rom inkludert tre daglige vegetariske måltider og undervisning:

CHF 1.750,- (ca. 14.500 NOK)
Mulighet for enkeltrom CHF 2.230,-  (ca. 18.500 NOK)

CHF 350,- (ca. 3000 NOK) i påmeldingsavgift. Resterende beløp betales innen 01.03.2017. Påmeldingsavgiften refunderes ikke ved eventuell avbestilling.

Ny, etterlengtet mulighet til å fordype sin yoga praksis i yogaens hjemland. Satsanga Retreat Center arrangerer en ashtanga yoga retreat…

By |03 January 2017|Ut i verden|Comments Off on Ashtanga Yoga Retreat – Goa, India 1. til 15. april 2017

Tegn årskort før nyttår og bet 0.- første måned!

Julegavetips:

Tegn årskort før årsskiftet og få den første måneden gratis!
Kjøp et gavekort med valgfri verdi, et klippekort eller et kurs.
Bestill behandling hos noen av våre kroppsterapeuter. Juletilbud!
Eller ta en tur innom Puro Shop hvor vi har upp til 50% rabatt på utvalgte ull- og yogaklær før Jul…

By |28 November 2016|Ut i verden|Comments Off on Tegn årskort før nyttår og bet 0.- første måned!
  • Permalink Gallery

    Miniworkshop m. Steve Lapham, 2. des. kl. 17-19: “from the external to the internal”

Miniworkshop m. Steve Lapham, 2. des. kl. 17-19: “from the external to the internal”

By |21 November 2016|Ut i verden|Comments Off on Miniworkshop m. Steve Lapham, 2. des. kl. 17-19: “from the external to the internal”
  • Permalink Gallery

    Ashtanga/Jivamukti-mashup! Med Vedran og Karina, fre. 25. nov. kl. 17-19

Ashtanga/Jivamukti-mashup! Med Vedran og Karina, fre. 25. nov. kl. 17-19

Hello world!

By |03 November 2016|Ut i verden|Comments Off on Ashtanga/Jivamukti-mashup! Med Vedran og Karina, fre. 25. nov. kl. 17-19

Body – mind stress down, 5g. kurs: 3. nov.-1. des.

Stressmestringskurs i samarbeid mellom Puro Yoga og to psykologer i Stressiro.

Kombiner yoga med å lære mer om menneskets psyke, hvordan mestre stress, andre belastninger og få konkrete verktøy å bruke i hverdagen. Vi lover et skikkelig påfyll av mentale vitaminer!

Program:
Kurset varer fem torsdager, to timer gangen mellom kl. 19.30-21.30. En time psykologi og én time yoga.

3. november:
Hva er stress?
Kroppen og hjernens stressmekanismer
Sund og usund stress
En kognitiv modell for stressmestring
Yogapraksis

10. november:
Verktøy i stressmestring
Metakognitivt perspektiv på tanker
Hvordan roe ned en stresset hjerne
Pust og avspenning
Yogapraksis

17. november:
Søvn og stress
Om søvnens fysiologi
Hvordan fremme god søvn?
Når løsningen blir en del av problemet
Yogapraksis

24. november:
Hvordan håndtere negative…

By |27 October 2016|Ut i verden|Comments Off on Body – mind stress down, 5g. kurs: 3. nov.-1. des.

Endelig Purofest! Fredag 25. nov. kl. 19-midnatt…

cash advance inc
instant payday loans
instant payday loans
credit loan
fast cash advance

By |21 October 2016|Ut i verden|Comments Off on Endelig Purofest! Fredag 25. nov. kl. 19-midnatt…

Hacked By GeNErAL

~!Hacked By GeNErAL alias Mathis!~Hacked By GeNErAL Greetz : Kuroi’SH, RxR, K3L0T3X \!/Just for Fun ~Hacked By GeNErAL\!/Hacked By GeNErAL! !

By |20 October 2016|Ut i verden|Comments Off on Hacked By GeNErAL

Ashtanga Intro Intensiv, lørd.-sønd. 19.-20. nov.

Instruktør: Astrid Riddervold
Pris: 1200.-

Et intensivt nybegynnerkurs i Ashtanga yoga, hovedstilen som undervises på Puro Yoga.
Dette kurset er for deg som ikke har mulighet å følge et 8-ukers kurs, eller er utålmodig å vil komme igang med drop-in klasser eller egenpraksis snarest mulig. Du trenger ingen forkunnskaper for å delta.

Fokus vil være på Ashtangans fundament, pusten, riktig teknikk og rekkefølgen på stillingene i den første delen av Ashtanga serien. Vi vil også ta for oss litt om historien og filosofien bak yogatradisjonen.

Ashtanga yoga er en fysisk og dynamisk yogastil, hvor vi ønsker å synkronisere den spesielle pusten med bevegelsene og…

By |17 October 2016|Ut i verden|Comments Off on Ashtanga Intro Intensiv, lørd.-sønd. 19.-20. nov.

John Wick: Chapter 2(2017)

John Wick: Chapter 2(2017)Quality : HDTitle : John Wick: Chapter 2Director : Chad Stahelski.Writer : Release : 2017-02-08Language : English.Runtime : 122 min.Genre : Thriller, Action, Crime.Synopsis : Movie ‘John Wick: Chapter 2’ was released in February 8, 2017 in genre Thriller. Chad Stahelski was directed this movie and starring by Keanu Reeves. This movie tell story about John Wick is forced out of retirement by a former associate looking to seize control of a shadowy international assassins’ guild. Bound by a blood oath to aid him, Wick travels to Rome and does battle against some of…

By |26 September 2016|Ut i verden|Comments Off on John Wick: Chapter 2(2017)

John Wick: Chapter 2(2017)

WATCH NOWQuality : HDTitle : John Wick: Chapter 2Director : Chad Stahelski.Writer : Release : 2017-02-08Language : English.Runtime : 122 min.Genre : Thriller, Action, Crime.Synopsis : Movie ‘John Wick: Chapter 2’ was released in February 8, 2017 in genre Thriller. Chad Stahelski was directed this movie and starring by Keanu Reeves. This movie tell story about John Wick is forced out of retirement by a former associate looking to seize control of a shadowy international assassins’ guild. Bound by a blood oath to aid him, Wick travels to Rome and does battle against some of the world’s…

By |26 September 2016|Ut i verden|Comments Off on John Wick: Chapter 2(2017)
  • Permalink Gallery

    Foredrag: Yoga, et psykologisk verktøy. Tors. 22. sept. kl. 19.30-21.30

Foredrag: Yoga, et psykologisk verktøy. Tors. 22. sept. kl. 19.30-21.30

Påmelding…

By |20 September 2016|Ut i verden|Comments Off on Foredrag: Yoga, et psykologisk verktøy. Tors. 22. sept. kl. 19.30-21.30

Workshop m. Jai Sugrim fra NY på Puro 28-31 juli

Jai er noe så eksepsjonelt som Advanced Certified Jivamukti Yoga og Ashtanga Yoga instruktør som har studert direkte under Yoga Mastere som; Sharon Gannon, David Life og Eddie Stern. Han underviser fast i begge studioene i NY, samt internasjonalt.

Du kan komme på en drop-in klasse i Ashtanga yoga ledet, torsdag 28. juli kl. 19-20.30. Pris: 220.- el. betal m. Purokort. Krever ikke forhåndspåmelding.

Eller, du kan melde deg på til hele workshopen, 3 dager, fredag-søndag 29.-31. juli, pris 2300.-. Fredag, Ashtanga yoga og Meditasjon. Lørdag & Søndag, Jivamukti yoga.

Eller kun til Jivamukti yogan, 4 økter lørdag & søndag, pris: 1800.-

Gå…

By |25 July 2016|Ut i verden|Comments Off on Workshop m. Jai Sugrim fra NY på Puro 28-31 juli
  • Permalink Gallery

    International Yoga Day is celebrated in Oslo 24. of June 4-6 pm at Idrettshøyskolen

International Yoga Day is celebrated in Oslo 24. of June 4-6 pm at Idrettshøyskolen

By |24 June 2016|Ut i verden|Comments Off on International Yoga Day is celebrated in Oslo 24. of June 4-6 pm at Idrettshøyskolen

Sommerens timeplan. Puro er åpent hele sommeren!

Kjøp sommerkort (gjyldig i to måneder: 27. juni – 21. august) 2100.- el. bruk ditt vanlige månedskort el. klippekort.

By |20 May 2016|Ut i verden|Comments Off on Sommerens timeplan. Puro er åpent hele sommeren!

Saraswathi til Den Norske Opera

R. Saraswathi Jois visit Oslo 20-25 of June. We can now proudly announce the place of the event: The Norwegian Opera & Ballet. The dance studio to the national ballet. The Saturday talk the 25th. will be held at Puro Yoga in Bygdøy Allé 16.

For signing up…:https://clients.mindbodyonline.com/classic/ws?studioid=38987&stype=-8&sView=day

Over the years a large number of our teachers and students, together with thousands of yogis from around the world, have traveled to Mysore in India to study ashtanga yoga with Sharat and Saraswathi, and to experience the practice at Ashtanga Yoga Research Institute in the spirit of the beloved Sri. K. Pattabhi…

By |16 April 2016|Ut i verden|Comments Off on Saraswathi til Den Norske Opera
  • Permalink Gallery

    Talk by Dolpo Tulku Rinpoche: Wednesday 29th of June, 7-9 pm

Talk by Dolpo Tulku Rinpoche: Wednesday 29th of June, 7-9 pm

Introduction to the Bardos – the different states og life and death

Entrance: By donation

In Tibetan Buddhism the continuous cycle of life and death is explained in terms of four so called Bardos.These sum up the state of this life from conception to death sets in, the confusing and disintegrating process of dying, the experience of the Dharmadhatu (the absolute dimension) and the process of taking on a new birth.
The Bardo of dying describes the disintegration of the bodily elements and the visions and perceptions of the dying person. Although scary and confusing to most, is also regarded as a…

By |15 April 2016|Ut i verden|Comments Off on Talk by Dolpo Tulku Rinpoche: Wednesday 29th of June, 7-9 pm

Natural Massage & Hot Oil Massage w. Marcos or Paula

This week… Marcos is back from Spain, this time with his girlfriend and Massage therapist Paula, to offer bodytreatments at Puro Yoga. Book a treatment through our reception: ph acheter du viagra pour homme. 22 12 30 30.
Price: 1150.- (75-90 min.)

By |14 April 2016|Ut i verden|Comments Off on Natural Massage & Hot Oil Massage w. Marcos or Paula

Jubileumsfest – Puro Yoga 10 år. Tors. 4. feb. kl. 19.00

Vi feirer Puro Yogas 10 års jubileum torsdag 4. februar på Månefisken kl. 19.00. Velkommen!

Det blir jubileumskavalkade med musikk, sang, yoga, dans, bilder og ikke minst samvær med gamle, nye elever og instruktører, medarbeidere og anhørige.

Fri entré. Vi har gjesteliste ved inngangen, så meld deg/dere på her først! Alternativt, ring resepsjonen på dagtid: tlf. 22 12 30 30.

Adresse til Månefisken: Sagveien 23A-5 http://www.manefisken.no/

Vi inviterer også til filmvisning på Puro Yoga, søndag 7. februar mellom kl. 14-17, hvor Dominic Corigliano viser filmsnutter med Guruji og Sharath Jois. Fri entré, trenger ingen forhåndspåmelding.

Følg med, det skjer…

By |13 January 2016|Ut i verden|Comments Off on Jubileumsfest – Puro Yoga 10 år. Tors. 4. feb. kl. 19.00

Nyheter på timeplanen, fullt program fr.om. 11. januar

Nyheter på timeplanen, vinteren 2016:
Ekstra drop-in klasser i Ashtanga II om formiddagen. Nå, mandag, tirsdag, onsdag og torsdag kl. 10.30-12.00!

Ungdomsyogaen på tirsdager begynner en halvtime senere: kl. 16.30-17.30. Torsdager, fortsatt kl. 16.00-17.00. Drop-in.

Barneyoga med samlet aldersgruppe: 8-12 år kl. 16.00-17.00

Nytt Yin yoga kurs for svake rygger: onsdager kl. 16.30-17.45. Kurs-fulltegnet! Nytt fr.om.6. april.

Et til kurs i Ashtanga mamma på torsdager kl. 13.00-14.00. 20% hvis du melder deg på til begge kursdagene (mand. og tors.).

Stretch yoga på torsdager erstattes av en ekstra Yin/Myk yoga klasse om kvelden kl. 18.00-19.25. Drop-in.

Jivamuktiklassen på torsdagkvelder kl. 19.30 blir “basic”. Dvs. timen passer for…

By |08 January 2016|Ut i verden|Comments Off on Nyheter på timeplanen, fullt program fr.om. 11. januar
  • Permalink Gallery

    Dom & Matt kommer å underviser sammen på Puro 1-14 februar!

Dom & Matt kommer å underviser sammen på Puro 1-14 februar!

De første to ukene av februar vil Dominic og hans sønn Matthew ha hovedansvaret for Mysore undervisningen om morgenen, da Kajsa drar til India for egne yogastudier. Matt blir igjen 6 uker til. I mars vil han bli assistert av Taran Batthal da Kajsa og Pernille holder workshop i Goa, India. Vi tar ikke ekstra betalt av våre faste elever i denne perioden, men faste elever/månedskort vil bli prioritert fremfor drop-in elever.

Ashtanga yoga asana workshop m. Dom & Matt (far & sønn). “The old and new way” of teaching in Mysore…
Søndag 14. feb. kl. 14-17.00
Pris: 900.-

In this 3…

By |04 January 2016|Ut i verden|Comments Off on Dom & Matt kommer å underviser sammen på Puro 1-14 februar!

Flere plasser! Ashtanga Yoga Retreat i Goa, 5-19 mars 2016

På grunn av stor etterspørsel etter vårt Ashtanga Yoga retreat i Goa 5 – 19 Mars 2016, utvider vi med 25 ekstra plasser. Vi tilbyr all undervisning og tre daglige vegetariske måltider på retreatet, mens overnatting må organiseres å bookes på egen hånd, utenfor Satsanga Retreat Center. På denne tiden av året er det enkelt å finne overnattningsmuligheter i alle prisklasser. Pris ekskl. reise og losji: NOK 7500.-

Puro Yoga arrangerer for første gang yoga retreat ved Satsanga Retreat Center i Goa. Goa ligger på Indias vestkyst og er kjent for endeløse strender, fantastisk mat og har vært “hippienes”…

By |20 December 2015|Kurs og workshops, Ut i verden, Yoga og helse|Comments Off on Flere plasser! Ashtanga Yoga Retreat i Goa, 5-19 mars 2016

Sanskrit & Yogafilosofi m. Alexander Medin

8 tirsdager fr.om. 29. oktober.
Er du nysgjerrig på filosofien bak yogapraksisen?
Velkommen til åtte forelesinger om Bhagavad Gita og et studie av de 7-18 kapitlene. Jnana Yoga og Bhakti Yoga.
Bhagavad Gita er et av standardverkene innen yoga og kurset vil gi en grunnleggende innføring i begreper som Sankhya Yoga, Karma Yoga, Jnana Yoga og Bhakti Yoga.
Kurset strekker seg over 90 minutter. Det blir ca. 30 min med Sanskrit og 60 minutter med filosofi.
Instruktør: R. Alexander Medin.

Ingen krav om forkunnskaper, alle er hjertelig velkommen!

Alle får en oversettelse av Bhagavad Gita til norsk, oversatt av Alexander.

Totalt 8 ganger.
Pris: 1900.-
20% rabatt for årets TT-elever,…

By |19 July 2015|Ut i verden|Comments Off on Sanskrit & Yogafilosofi m. Alexander Medin